اطلاعیه‌ها
تصاویر و ویدیوها

[huge_it_videogallery id="2"]
تماس باما


پیام و بیانیه معاونت

دست­یابی به تحصیلات معیاری در هر نهاد آموزشی، منوط به داشتن هدف مهم و استراتژیک است، که این امر در پرتو برنامه معیاری تضمین کیفیت امکان پذیر می­ باشد. دانشگاه ابن­ سینا به عنوان تنها نهاد تحصیلی غیر انتفاعی در کشور، با اهداف معینی آموزشی – تحقیقاتی سعی دارد با ارائه آموزش عالی با کیفیت و تربیت نیروی خلاق و مبتکر، نقش سازنده و تعیین کننده در توسعه و آبادانی کشور داشته باشد. فارغان این نهاد علمی نیز با اعتماد به نفس و داشتن ظرفیت کیفی به عنوان نیروی مولد در سطح کشور، منطقه و جهان مطرح است.

معاون علمی – تدریسی دانشگاه با داشتن پلان استراتژیک و اولویت­ بندی آن در سه سطح کوتا مدت، میان مدت و بلند مدت بر موارد ذیل تأکید دارد:

– پیشبرد برنامه تضمین کیفیت و اعتبار دهی به عنوان شاخص بهبود در خدمات آموزش و پژوهش؛

– فراهم کردن خدمات آموزشی با کیفیت برای همه داوطلبان تحصیل، در دو مقطع لیسانس و ماستری در راستای اهداف دانشگاه؛

– تآمین عدالت آموزشی برای همه جویندگان علم و دانش؛

– فراهم سازی بستر برای تحقیقات علمی- کاربردی، به منظور حل مشکلات جاری کشور؛

– جذب اساتیدی با درجه علمی در سطح دکتری و با تجربه تحقیق در نهادهای پژوهشی برتر؛

– بالابردن ظرفیت علمی و تحصیلی اساتید و کارمندان دانشگاه از طریق فراهم کردن زمینه تحصیل در داخل و خارج از کشور تا بتوانند ازجدیدترین ابزارها و دست آورد های علمی روز در فرایند آموزش بهره گیرند.

این معاونت وظیفه خود می داند که هیچ گاه کیفیت آموزش را قربانی نگرانی­ های کوتاه مدت سودجویانه نکند وتلاش دارد در پرتو مقررات آموزشی وزارت تحصیلات عالی با ایجاد سهولت، خدمات آموزشی- تحقیقاتی با کیفیت را ارانه نماید.