اطلاعیه‌ها
تصاویر و ویدیوها

[huge_it_videogallery id="2"]
تماس باما


معرفی

مؤسسه تحصیلات عالی ابن سینا در سال ۱۳۸۹ تأسیس شد و مرکز تحقیقات علمی در سال ۱۳۹۱ به وجود آمد. تحقیقات، انتشارات و کتاب‌خانه از مدیریت‌های این مرکز به شمار می‌رفتند. علی امیری، نخستین مسئول مرکز تحقیقات علمی بود که در رشته فلسفه و علوم اسلامی تا درجه کارشناسی تحصیل کرده است. کتاب‌های متعددی (نگارش و تصحیح) در فلسفه و مطالعات اسلامی از وی منتشر شده است.

پس از ارتقای ظرفیت مؤسسه تحصیلات عالی ابن سینا به «دانشگاه ابن سینا» تلاش شد با تغییر اساس‌نامه مرکز تحقیقات علمی، این مرکز نیز از نظر اداری و ساختاری ارتقا یابد. سرانجام «پژوهشگاه ابن سینا» به استناد مقررات اساس‌نامه دانشگاه و برنامه توسعه دانشگاه ابن سینا، در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ تأسیس شد تا امور مربوط به ارتقای ظرفیت و بهبود کیفیت در بخش تحقیق را پی‌گیری کند.

محمدصادق دهقان، نخستین رییس پژوهشگاه است که از تاریخ ۴ عقرب ۱۳۹۶ آغاز به کار کرد. وی تا درجه دکتری در رشته حقوق بین‌الملل تحصیل کرده و آثاری در رشته حقوق و ادبیات از او منتشر شده است.

بر اساس تغییرهای رخ‌داده در اساس‌نامه دانشگاه در ابتدای سال ۱۳۹۸، «پژوهشگاه» به «معاونت تحقیقات علمی» ارتقا یافت. در همین راستا، محمدجواد سلطانی از تاریخ ۱۸ جوزا ۱۳۹۸ به عنوان معاون تحقیقات علمی آغاز به کار کرد. وی دانش‌آموخته ماستری جامعه‌شناسی و استاد علوم اجتماعی است و پیش از این، معاون اداری و مالی دانشگاه بود.