اطلاعیه‌ها
تصاویر و ویدیوها

[huge_it_videogallery id="2"]
تماس باما


چشم ­انداز و دیدگاه

شعار ریاست تحصیلات تکمیلی ابن سینا

دانایی بیشتر، توانایی بیشتر

بیانیه مأموریت ریاست تحصیلات تکمیلی ابن سینا

مأموریت اصلی ریاست تحصیلات تکمیلی دانشگاه ابن سینا، ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی در سطح ملی و منطقه­ای است و اولویت فعالیت­هایش متمرکز در عرصه تحصیلات تکمیلی (مقطع ماستری و در درازمدت، مقطع دکتری) در رشته‌های گوناگون است.

با توجه به تأکید ریاست تحصیلات تکمیلی ابن سینا بر ایجاد ارزش برای کلیه ذی­نفعان[۲]، مأموریت­ دیگر  این نهاد بهبود ارتقای علمی، آموزشی و پژوهشی کادر علمی و تقویت روحیه خلاقیت و ابتکار در میان کارکنان است تا بدان وسیله بتواند زمینه تحصیلات با کیفیت را برای کلیه داوطلبان تحصیل فراهم آورد.

ریاست تحصیلات تکمیلی با تأکید بر افزایش سطح دانش و بهبود کیفیت در تحصیلات عالی محصلین کشور،  به عنوان یک نهاد مفید در سطح ملی و منطقه­ای فعالیت می­کند و نهادهای علمی با کیفیت را نیز همکار خویش پنداشته و در زمینه هماهنگی و همکاری با آن­ها تلاش می­کند.  

ریاست تحصیلات تکمیلی دانشگاه ابن سینا در صدد است تا در سال ۱۳۹۷ پنج رشته جدید را راه در مقطع ماستری راه‌اندازی نماید و تا سال ۱۴۰۰ علاوه بر توسعه تحصیلات تکمیلی و افزایش رشته‌های دایر در مقطع ماستری به حداقل ۱۰ رشته، زمینه‌ها و شرایط برگزاری مقطع تحصیلی دکتری را نیز در دانشگاه فراهم نماید و در زمینه تولید علم و با برخورداری از جایگاه ممتاز در آموزش و پژوهش، در شکل­­دهی آینده افغانستان و منطقه به سمت توسعه و رفاه تأثیر­گذار باشد.

ریاست تحصیلات تکمیلی ابن سینا در پی آن است تا با مرجع شدن در زمینه پاسخ‌گویی به نیازهای علمی، آموزشی و پژوهشی و ارایه راه‌حل برای مسایل پیچیده در عرصه‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی، انتخاب اول برترین داوطلبان تحصیل بوده و بتواند پرورش دهنده‌ی انسان‌های خلاق و نوآور، حرفه‌ای و کارآمد و معتقد به ارزش­های انسانی، اخلاقی، قانون اساسی و حقوق بشری باشد.

چشم انداز (Vision) : ترسیمی روشن از آینده یک سازمان که می­خواهد به کجا برسد؟

. جایگاه ممتاز به معنای برتری علمی، تحقیقاتی و فناورانه در سطح ملی و منطقه­ای است