اطلاعیه‌ها
تصاویر و ویدیوها

[huge_it_videogallery id="2"]
تماس باما


مأموریت

 

بیانیه مأموریت دپارتمنت حقوق عامه و خصوصی دانشکده حقوق دانشگاه ابن سینا

دپارتمنت حقوق عامه و خصوصی دانشکده حقوق دانشگاه ابن سینا انجام مأموریت‌های زیر را در اولویت دارند:

  1. مأموریت اصلی دپارتمنت، ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان در سطح ملی و منطقه­ای است و اولویت فعالیت­های این دپارتمنت، در مقطع لیسانس و ماستری است.

با توجه به این‌که دانش حقوق دارای دو جنبه تئوری و عملی است و موضوعات حقوق عامه و خصوصی در دورۀ لیسانس دانشکده حقوق به هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی در قالب کریدت‌های درس کلینیک حقوقی، آموزش داده می‎شود،‌‌ تا دانشجویان بتوانند آموخته‌های نظری را در آینده شغلی و حرفه‌ای خویش به عنوان قاضی، وکیل مدافع، مشاور حقوقی و… در مقام عمل نیز در انواع دوسیه‌ها و دعاوی، تطبیق کنند و مهارت‌های عملی لازم را نیز همانند مهارت نظری در زندگی حرفه‌ای آینده خود‌ کسب کنند.

هدف دوم کلینیک حقوقی در عرصه حقوق عامه و خصوصی فهم عمیق و همه جانبه مطالب علمی است بدیهی است دانشجو در صورت مطالب حقوقی را به صورت عمیق می‌توانند فراگیرند که بر هر دو جنبه نظری و عملی حقوق تسلط کامل داشته‌باشد.

هدف سوم ارائه مشاوره حقوقی به افراد جامعه است که در آینده نزدیک نیز این بخش فعّال خواهدشد.

  1. مأموریت­ دوم این نهاد علمی و آموزشی، بهبود ارتقای علمی، آموزشی و پژوهشی کادر علمی و تقویت روحیه خلاقیت و ابتکار در میان کارکنان است تا از این طریق بتوان زمینه تحصیلات با کیفیت را برای کلیه داوطلبان تحصیل دانش حقوق عامه و خصوصی فراهم کرد.
  2. مأموریت سوم این دپارتمنت، تأمین نیروی انسانی با کیفیت برای نهادهای مختلف دولتی و بخش‌های خصوصی است تا به عنوان یک نهاد مفید و کارآمد در سطح ملی و منطقه­ای شناخته شود و هم چنین این دپارتمنت، با نهادهای علمی معتبر در انجام مأموریت های فوق همکاری خواهد کرد.