اطلاعیه‌ها
تصاویر و ویدیوها

[huge_it_videogallery id="2"]
تماس باما


مأموریت

بیانیه مأموریت دپارتمنت حقوق جزا و علوم جنایی دانشگاه ابن سینا

دپارتمنت حقوق جزا دانشکده حقوق دانشگاه ابن سینا انجام مأموریت ذیل را در اولویت فعالیت‌های خویش دارند:

  1. مأموریت اصلی دپارتمنت حقوق جزا دانشکده حقوق دانشگاه ابن سینا، ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان در سطح ملی و منطقه­ای است و اولویت فعالیت­های این دپارتمنت حقوق جزا مرکز در قلمرو حقوق جزا و علوم جنایی در مقطع لیسانس و حقوق جزا و جرم‌شناسی در مقطع ماستری است.

با توجه به این‌که دانش حقوق دارای دو جنبه تئوری و عملی است و موضوعات حقوق جزا در دورۀ لیسانس دانشکده حقوق به هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی در قالب کریدت های درسی کلینیک حقوقی، آموزش داده می‎شود،‌‌ تا دانشجویان بتوانند آموخته‌های نظری را در آینده شغلی و حرفه‌ای خویش به عنوان ثارنوال، قاضی، وکیل مدافع، مشاور حقوقی و… در مقام عمل نیز در انواع دوسیه‌ها و دعاوجزایی، تطبیق کنند و مهارت‌های عملی لازم را نیز همانند مهارت نظری در زندگی حرفه‌ای آینده خود‌ کسب کنند.

هدف دوم کلینیک حقوقی در عرصه حقوق جزا فهم عمیق و همه جانبه مطالب علمی است بدیهی است دانشجو در صورت مطالب حقوقی را به صورت عمیق گسترده می‌توانند فراگیرند که بر هر دو جنبه نظری و عملی حقوق تسلط کامل داشته‌باشد.

هدف سوم ارائه مشاوره حقوقی به افراد جامعه است که در آینده نزدیک نیز این بخش فعّال خواهدشد.

  1. مأموریت­ دوم این نهاد علمی و آموزشی، بهبود ارتقای علمی، آموزشی و پژوهشی کادر علمی و تقویت روحیه خلاقیت و ابتکار در میان کارکنان است تا از این طریق بتوان زمینه تحصیلات با کیفیت را برای کلیه داوطلبان تحصیل دانش حقوق جزا فراهم کرد.
  2. مأموریت سوم این دپارتمنت حقوق جزا ، تأمین نیروی انسانی با کیفیت برای نهادهای مختلف دولتی، و بخش‌های خصوصی است، تا به عنوان یک نهاد مفید و کارآمد در سطح ملی و منطقه­ای شناخته شود و هم چنین این دپارتمنت، با نهادهای علمی معتبر در انجام مأموریت های فوق همکاری خواهد کرد.