اطلاعیه‌ها
تصاویر و ویدیوها

[huge_it_videogallery id="2"]
تماس باما


بیانیه مأموریت دانشکده حقوق دانشگاه ابن سینا

دانشگاه حقوق دانشگاه ابن سینا انجام مأموریت ذیل را در اولویت فعالیت‌های خویش دارند:

  1. مأموریت اصلی دانشکده حقوق دانشگاه ابن سینا، ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان در سطح ملی و منطقه­ای است و اولویت فعالیت­های این دانشکده متمرکز در قلمرو حقوق جزا و علوم جنایی و حقوق عامه و خاصه در مقطع لیسانس و حقوق جزا و جرم‌شناسی و حقوق خصوصی در مقطع ماستری است.

با توجه به این‌که دانش حقوق دارای دو جنبه تئوری و عملی است و موضوعات حقوقی در دورۀ لیسانس دانشکده حقوق به هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی در قالب کریدت های درسی کلینیک حقوقی، آموزش داده می‎شود،‌‌ تا دانشجویان بتوانند آموخته‌های نظری را در آینده شغلی و حرفه‌ای خویش به عنوان ثارنوال، قاضی، وکیل مدافع، مشاور حقوقی و… در مقام عمل نیز در انواع دوسیه‌ها و دعاوی، تطبیق کنند و مهارت‌های عملی لازم را نیز همانند مهارت نظری در زندگی حرفه‌ای آینده خود‌ کسب کنند.

هدف دوم کلینیک حقوقی فهم عمیق و همه جانبه مطالب علمی است بدیهی است دانشجو در صورت مطالب حقوقی را به صورت عمیق گسترده می‌توانند فراگیرند که بر هر دو جنبه نظری و عملی حقوق تسلط کامل داشته‌باشد.

 هدف سوم ارائه مشاوره حقوقی به افراد جامعه است که در آینده نزدیک نیز این بخش فعّال خواهدشد.

  1. مأموریت­ دوم این نهاد علمی و آموزشی، بهبود ارتقای علمی، آموزشی و پژوهشی کادر علمی و تقویت روحیه خلاقیت و ابتکار در میان کارکنان است تا از این طریق بتوان زمینه تحصیلات با کیفیت را برای کلیه داوطلبان تحصیل دانش حقوق فراهم کرد.
  2. مأموریت سوم این دانشکده، تأمین نیروی انسانی با کیفیت برای نهادهای مختلف دولتی، و بخش‌های خصوصی است، تا به عنوان یک نهاد مفید و کارآمد در سطح ملی و منطقه­ای شناخته شود و هم چنین این دانشکده، با نهادهای علمی معتبر در انجام مأموریت های فوق همکاری خواهد کرد.