اطلاعیه‌ها
تصاویر و ویدیوها

[huge_it_videogallery id="2"]
تماس باما


شعبه مزارشریف

دانشگاه ابن‌سینا، به‌عنوان نخستین دانشگاه غیرانتفاعی داخلی در افغانستان، به منظور گسترش خدمات آموزشی، در پلان انکشافی خود تأسیس شعبه‌هایی را  در شهرهای کلان کشور در نظر گرفته بود. هدف دانشگاه ابن‌سینا ارایۀ خدمات تحصیلی با کیفیت و تلاش برای دسترسی همگانی به تحصیلات عالی است. برای برآورده ساختن این دو هدف، دانشگاه ابن‌سینا همزمان دو برنامه را تعقیب کرده است: یکی جلب کدر علمی با کیفیت که به خوبی نتیجه داده و این دانشگاه را اینک به کانون نخبگان و تحصیل‌کردگان تبدیل کرده است؛ به‌گونه‌ای که اکنون بیش از صد استاد با درجه تحصیلی داکتری و ماستری در دانشگاه مشغول به کار هستند. هدف دوم، گسترش خدمات و توسعۀ ساحه فعالیت‌های دانشگاه می‌باشد که در این راستا می‌توان از بازگشایی شعبۀ این دانشگاه در شهر مزار شریف یاد کرد.
شعبۀ مزار شریف، فعلاً دارای سه دانشکده می‌باشد و تلاش‌ها در جریان است که به زودی بر تعداد فاکولته‌ها و رشته‌های تحصیلی این شعبه افزوده شود. اینک سه دانشکده حقوق و علوم سیاسی، علوم اجتماعی و کامپیوتر ساینس با رشته‌هایی چون «حقوق جزا و علوم‌جنایی»، «حقوق عامه و خصوصی»، «روابط بین‌الملل»، «اندیشه سیاسی»، «جامعه شناسی»، «علوم ارتباطی و ژونالیزم»، «اقتصاد تجارتی»، «مدیریت بانکی و امور مالی»، «فلسفه» و «کامپیوتر ساینس» در شعبه مزار شریف آغاز به کار کرده است و از سال تحصیلی ۱۳۹۱ به این طرف محصل می‌پذیرد.
شعبه مزار با کتاب‌خانه مجهز، خدمات همگانی آی‌تی و انترنت پر سرعت، کدر علمی ثابت و استادان مجرب و دیگر پرسنل خدماتی فعال و کار آزموده تجربۀ تازه‌ای را در سکتور تحصیلات عالی بخش خصوصی در زون شمال کشور رقم خواهد زد.