اطلاعیه‌ها
تصاویر و ویدیوها

[huge_it_videogallery id="2"]
تماس باما


معاونت‌ها

معاونت علمی-تدریسی

محمد امیر نوری، متولد  ۱۳۳۸ در ولایت غور ( ولسوالی لعل و سرجنگل)،  معاون علمی-تدریسی دانشگاه ابن‌سینا و عضو هیئت مووسسان این دانشگاه می باشد. استاد محمد امیر نوری دوره لیسانس و ماستری خود را به ترتیب در رشته‌های «اقتصاد بازرگانی» و «علوم اقتصادی» در دانشگاه فردوسی مشهد، کشور ایران به پایان رسانده است. در سال ۱۳۸۱ به عنوان نماینده مهاجرین افغانستان مقیم ایران در لویه جرگه اضطراری شرکت داشت. از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰ به عنوان کمیشنر کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی در بورد های تعیینات و بورد رسیدگی به شکایات خدمات ملکی و از ۱۳۹۰ تا پایان دوره ریاست جمهوری آقای حامد کرزی به عنوان مشاور اقتصادی معاون دوم ریاست جمهوری ایفای وظیفه نمود.

فعالیت‌های علمی-تحقیقی و آکادمیک جناب استاد محمد امیر نوری نیز مانند فعالیت‌های اداری و دولتی ایشان گسترده می‌باشد. ایشان از سال۱۳۷۱ تا سال  ۱۳۸۱ در یکی از مراکز علمی-پژوهشی ایران به کار تحقیق مشغول بود و به عنوان محقق برتر انتخاب شد و کتابهایش ( دو عنوان) به عنوان کتاب برگزیده سال ایران انتخاب شد. در سال ۱۳۸۱ استاد دانشگاه هرات و از سال ۱۳۸۳  تا ۱۳۸۴ به عنوان معاون و استاد دانشگاه بامیان، ۱۳۸۷ تا ۱۳۷۸ استاد و آمر دیپارتمنت اقتصاد دانشگاه کاتب، استاد افتخاری دانشکده اقتصاد دانشگاه کابل به مدت یک‌سال بود. در سال ۱۳۸۹ با جمعی از نخبگان، دانشگاه ابن سینا را تأسیس نمود. از۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱ به عنوان رئیس دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه ابن‌سینا، فعالیت کرد و از سال ۱۳۹۴ تا آخر سال ۱۳۹۷ برای بار دوم ریاست دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه ابن‌سینا را به عهده داشت. از ۹/۳/۱۳۹۸  به عنوان معاون علمی-تدریسی دانشگاه ایفای وظیفه می کند.

از دیگر فعالیت‌های علمی ایشان می‌توان هفت جلد کتاب علمی با موضوعات اقتصادی، هشت مقاله علمی- پژوهشی و چندین سمینار علمی و  سخنرانی‌های علمی اشاره کرد که تا کنون در کارنامه ایشان گنجانده شده است. استاد محمد امیر نوری اینک عضو هیئت مووسان، معاون علمی-تدریسی و یکی از استادان دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه ابن‌سینا می‌باشد.

معاونت اداری – مالی

معاونت اداری-مالی دانشگاه ابن‌سینا در چارچوب اساسنامه و لایحه امور اداری مشخص و معین گردیده است. این معاونت در همکاری و زیر نظر ریاست دانشگاه وظایفی چون؛ مشوره اداری، اجرائات لازم برای تقرر، انفکاک و تقاعد کارکنان غیر اکادمیک، اجرائات در زمینه‌های مالی، حسابی، خریداری، قیدوبند اجناس، کار روی بودجه عادی و انکشافی دانشگاه فعالیت می‌نماید. تقرر معاون اداری-مالی به گونه‌ای که ریاست دانشگاه کمیته‌ای را جهت مصاحبه و گزینش معاون اداری-مالی  انتخاب می‌کند و پس از انتخاب شخص معاون توسط مذکور، حکم تقرری آن توسط ریاست دانشگاه ابلاغ می‌گردد. هم‌اکنون معاون اداری-مالی دانشگاه ابن‌سینا جناب استاد محمد هادی اکبری می‌باشد.

ایشان متولد سال ۱۳۵۳ هستند. تحصیلات خود را در رشته مدیریت در دانشگاه تهران به اتمام رسانده است. و  در دانشگاه های مختلف کشور در هرات و کابل سابقه تدریس و مدیریت در حوزه آموزشی و اداری را در کارنامه خود دارد.